
| Parameter | Value |
|---|---|
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Number of Pins | 14 |
| Halogen Free | Halogen Free |
| Radiation Hardening | No |
| Number of Elements | 4 |
| Max Power Dissipation | 180 mW |
| Max Supply Voltage | 3.6 V |
| Min Supply Voltage | 2 V |
| Number of Channels | 4 |
| Number of Bits | 4 |
| Turn-On Delay Time | 19 ns |
| Quiescent Current | 4 µA |
| Propagation Delay | 19 ns |
| High Level Output Current | -4 mA |
| Low Level Output Current | 4 mA |
| Logic Function | Buffer, Inverting |
| Number of Inputs | 4 |
| Number of Bits per Element | 1 |
| Number of Outputs | 4 |
| Number of Input Lines | 4 |
| Number of Output Lines | 4 |
| RoHS | Compliant |
| Polarity | Non-Inverting |
| Packaging | Reel |
| Output Type | 3-State |
Stock: 245
Distributors
pcbx
Unit Price$0.20976
Ext.Price$0.20976
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.20976 | $0.20976 |
| 10 | $0.17078 | $1.70780 |
| 50 | $0.15087 | $7.54350 |
| 100 | $0.13328 | $13.32800 |
| 500 | $0.12174 | $60.87000 |
| 1000 | $0.11533 | $115.33000 |
